Úvod » Zápasové reporty

Smolná neděle aspoň s dobrým pocitem

publikováno 22.09.2014

Bez bodu, ale nakonec i s dobrým pocitem. XXX čekal v neděli dvojboj bez přestávky, hlavně druhý tým – filiálka krajského přeboru – vzbuzoval obavy jak nabitým kádrem, tak dosavadními výsledky a předváděnou hrou. Té měla čelit početná sestava, poprvé v tomto ročníku v brance s Peťanem, který vyléčil zraněné stehno. Poprvé se objevil rovněž emeritní prezident. Sestava tedy vypadala následovně: Petr – Táborák, Honza, Czert, Pur – Kuba, Pavel, Vovka, Pasin. V průběhu obou zápasů se pozice měnily, takže Pasin se dostal do obrany, Čert na hrot, atd.

XXX – West Žab B 1 : 2 (1 : 1)

Tým, který známe velmi dobře, ale výsledek je vždy na vážkách. Tak známe West Žab, sestavu ostrých mužů, která vyniká tvrdou hrou, dohráváním osobních soubojů, diskuzemi s rozhodčím a několika hráči s výborným vedením míče. Přesně to byly zbraně našeho soupeře v nedělním zápase.

Teprve s úvodním hvizdem se v areálu objevili Vovka a Pasin, spěchající z akce blíže Prahy s veškerými nedostatky této organizace víkendu. Svůj zločin částečně odčinili úvodním gólem: Vovka s dávkou štěstí vyhrál souboj o míč před vlastní brankou, potáhl do středu pole a rozdal nalevo rozběhnutému Pasinovi, který se protáhl kolem obránce a bombou po zemi propálil brankáře. Žabáci však měli místy více ze hry a zejména průniky středem hřiště pokaždé hrozily vyrovnáním. To nakonec přišlo po naší chybě při bránění rohového kopu, kdy oblouček přes náš trojblok skončil na kopačce nekrytého útočníka, který ještě přihrávkou nabíhajícímu spoluhráči vylepšil střeleckou pozici – 1:1.

Tvrdá hra pokračovala i po přestávce, Vovka se poroučel k zemi po střetu koleno na koleno, Pavel po dohrání souboje, při kterém zřejmě oprávněně volal po odpískání faulu. (To však neomlouvá jeho setrvání na zemi, přestože se hrálo dál.) Důraz soupeře v osobních soubojích neustál Čert, kolenem sejmul protihráče a byl potrestán žlutou kartou. A bylo hůř: při dalším z průniků kapitán soupeře Máčal kličkou obešel postupně dva obránce a střelou pod tělem překonal i jinak výborně chytajícího Petra – 1:2. Naše snaha o odpověď sice nepostrádala nadějné momenty, jejich řešení však bylo téměř vždy zoufalé a zejména Vovka si může drbat hlavu, jak nakládal s dlouhými výhozy na jeho kopačky. Bohužel se však neujal ani nájezd tří proti dvěma, a tak jsme odevzdali soupeři všechny tři body.

XXX – San Marino B 4 : 6 (0 : 5)

Jestliže úvodní duel měl pro nás být vyrovnaným soubojem, do druhého jsme si nedávali prakticky žádné šance. San Marino B je záložním kádrem týmu, který loni postoupil do krajského přeboru a víceméně jen z přemíry hráčů založil rezervu, která ovšem musí začínat v nejnižší soutěži. Herní vyspělost a individuální kvality přítomných hráčů však napovídaly, že za rok chce i béčko klubu hrát jednoznačně vyšší soutěž.

Od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Pánové v bledě modrých dresech se ani pořádně nezapotili, aby dokázali nacvičenými kombinacemi udržet míč po několik minut a vypracovat si několik tutových šancí. Peťan v brance dělal, co mohl, ale góly v jeho brance přibývaly, povětšinou ze situací, s nimiž by si neporadil ani Gianluigi Buffon. Do poločasu jsme obdrželi pět výstavních prototypů krajské úrovně a vypadalo to, že druhý zápas pro nás skončí pěkným debaklem.

Po změně stran se však začaly dít věci. Bledě modří trochu přehnali suverenitu v rozehrávce, Vovka obral o míč posledního obránce a střelou k tyči překonal brankáře. Zdálo se, že jde o čestný úspěch a San Marino dál v pohodě kombinovalo. Jeho další nepřesnost však využil Pasin a vyrazil s Vovkou do rychlého protiútoku, který zakončil další brankou! Jistotu na kopačky San Marina částečně vrátil šestý gól, při kterém Vovka nedosáhl na přihrávku od postranní čáry a volný útočník si věděl rady. Ne však na dlouho – po rozehrávce rohového kopu Pavel nastřelil Pura, který míč pohotově uklidil do branky – 3:6! Postupné snižování rozdílu bledě modré favority znervóznělo, začali si rázně vytýkat chyby a protestovat proti výrokům rozhodčího. Jejich náladě nepřidal ani tvrdý zákrok, kterým Honza s Czertem ve vzájemné spolupráci sejmuli protivníka a první byl za to oceněn žlutou kartou. A to ještě nebyl konec. Minutu před koncem se Kuba metr za vápnem opřel do odraženého míče a trefil přesně šibenici – 4:6! Na víc už čas nezbýval...

„Tohle byl nejhorší poločas, co jsme kdy odehráli,“ ulevil si kapitán San Marina po závěrečném hvizdu. Poločasy 0:5 a 4:1, to se často nevidí. Body nebereme, výsledek je však vzhledem ke kvalitě soupeře slušný. Příští týden už to musí být za šest!