Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Zápasové reporty

Ubráněných šest bodů a postup zadarmo

publikováno 27.10.2015 (aktualizováno 29.10.2015)

Nebyl to příjemný pohled. Po nešťastné remíze s Kohouty a porážce od Frutti di Mare se XXX propadl na sestupové příčky. Úkol pro následující zápasy s posledním Debaklem a sedmou Bystrcí proto zněl jasně: urvat co nejvíc bodů. O to, že se tak nakonec stalo nad očekávání dobře, se postarala tato sestava: Piters – Luke, Chobot, Pasin – Manchos, Vovka, Ondra, Táborák. Aspoň podívat se přišel původně zamýšlený osmý člen do pole Honza, jenž si den předtím natáhl sval a nebyl způsobilý ke hře. Oba zápasy se nám ale podařilo dotáhnout do vítězného konce a posouváme se na solidní deváté místo. Ve středu přibyl kontumační postup v poháru, neb soupeř nedorazil.

XXX – Debakl 2 : 1 (2 : 1)

Tradiční a zavedený tým Debaklu známe i ze společných tréninků, takže jsme tušili, že současné postavení na chvostu tabulky nemusí odpovídat tomu, co tento sbor zkušených válečníků dokáže. Naše obavy se potvrdily hned v úvodních minutách: dlouhý míč středem pole prošel k Jeldovi, obávaný útočník si odstavil obránce a přesnou střelou k zadní tyči překonal Petra. Štěstí ale stálo při nás a za chvíli bylo vyrovnáno, když Pasin vypíchl míč ve středu pole, po následné kombinaci a zákroku obrany se meruna šťastně dostala k Ondrovi a ten ve střelecké pozici nezaváhal. A do poločasu jsme se dokonce ujali vedení, když po sraženém přímém kopu soupeře vyslal Táborák dlouhým pasem do zběsilého sprintu Vovku. Ten nedbal vybíhajícího brankáře a těsně před tím, než se s ním v plné rychlosti zničujícím způsobem srazil, dokázal špičkou kopačky posunout míč do dráhy Chobotovi, který zakončil do prázdné branky – 2:1. Vovka se následně seškrábl z hrací plochy, odbelhal na střídačku a do konce poločasu byl rád, že je rád. Za ošetření krvácejících míst děkuje Pasinovi a chráničům na kolena.

Ve druhém poločase Debakl odvolal brankáře a dlouhé minuty nás doslova griloval na otevřeném ohni hrou v pěti. V některých pasážích se hrálo vyloženě na jednu branku a potvrdilo se, že pánové dokážou pořádně přitopit pod kotlem. Střely Debaklu však částečně pochytal brilantní Peťan, částečně mířily do ochranné sítě nad brankou, betonových kvádrů držících tyče branky zvenčí a do podobných bezpečných míst. Hrálo se povětšinou velmi slušně, jak je s Debaklem chvályhodným zvykem, přesto se objevily i nejasnosti ohledně některých výroků rozhodčího, který příliš nesledoval hru bez míče. Zato bazíroval na vzdálenosti hráčů od míče při rozehrávce autu, což vyústilo až ve žlutou kartu pro Chobota. (Táborák, který stál stejně blízko, kartu opět ke své velké lítosti nedostal.) Když i z metrové dorážky zaduněla jenom levá tyč Peťanovy branky, bylo zřejmé, že máme na to, abychom tři body udrželi. To se podařilo a nepublikovatelný řev XXX se mohl opět rozeznít nad sokolským areálem.

XXX – Bystrc 2 : 1 (2 : 0)

Výsledek podobný, průběh zcela odlišný. Proti Bystrci, v té době sedmému týmu soutěže, jsme již nebyli ani zdaleka favoritem, jeho kádr však čítal pouze dva borce na střídání a to znamenalo jistou naději. Začali jsme skvěle, hned z první akce mohl Manchos zakončit, ale obrana soupeře ještě odolala. Za chvíli už ale bylo veseleji. Pasin nakopl dlouhý aut z vlastní půlky ve stylu Davida Beckhama diagonálně vpřed, Vovka odstavil obránce a nechal míč propadnout na Lukeho, který s citem sobě vlastním překonal brankáře filigránským obloučkem k zadní tyči. Za chvíli už to bylo 2:0, když tuším Chobovu nahrávku z rohu umístil Táborák (nebo obránce vedle něj, těžko říci) přesně k zadní tyči. Bystrc hrála sokolskou klasiku, totiž na úzkém plážovém hřišti to nejjednodušší: nakopávané míče na útočníka, který zády k brance soupeře zpracuje a pak buď čeká na spoluhráče, nebo se pokusí otočit a vystřelit. S tím jsme si však většinou dokázali poradit a poločas vyzněl pro nás krajně lichotivě.

Ve druhé půlce se Bystrci podařilo snížit způsobem těžko vysvětlitelným; jako nejpravděpodobnější příčina se jeví odraz míče od menší písečné duny, která nečekaně vznikla na hrací ploše navátím písku z přilehlého kurtu na plážový volejbal a způsobila, že střela z prakticky nulového úhlu po různých peripetiích doputovala až za Peťanova záda. Tlak soupeře však tentokrát nebyl tak intenzivní a dovoloval i četné kontry. Při jednom z nich se Pasin ocitl tváří v tvář brankáři, kterého kličkou vytáhl až k rohovému praporku a přihrál před prázdnou branku Chobotovi, který však v jasné pozici netrefil míč. „Když jsme si to nerozhodli, tak si to budeme muset ubránit,“ zaznělo při následném oddechovém čase soupeře. Také Bystrc odvolala brankáře a jala se nás dusit na mírném ohni s pěti hráči v poli. Jejich tlak se nám však podařilo ustát a slavíme šest bodů!

XXX – Napoleon 5 : 0 kont.

Napoleon se nedostavil, patrně zabloudiv někde mezi Paříží a Austerlitzem. Waterloo bude až příště.