Úvod » Zápasové reporty

Půlmistři!

publikováno 04.11.2016 (aktualizováno 28.11.2016)

Slavíme podzimní titul! Po dopoledním vítězství Orla Řečkovice C nad O5 MY bylo zřejmé, že výhodu jednoho zápasu navíc na konci podzimu můžeme přetavit až v první místo pro zimní přestávku. A je to tady! Postupně se scházející sestava vypadala ve finále takto: Piters - Vovka, Standa, Chob, Pasin, Manchos, Táborák, Víťa

XXX - Řečkovice 6 : 0 (1 : 0)

Ačkoli podle přihlášek na zápas to vypadalo na plný dům, těsně před výkopem jsme nakonec byli rádi za čtyři v poli a brankáře. Den před zápasem Sob zahlásil rýmičku a kašílek. Piters si popletl dny a teprve v sobotu večer zjistil, že v době prvního zápasu bude ještě v Řícmanicích hájit branku místního výběru ve velkém fotbale. Táborák sice z čundru v Brdech zodpovědně dorazil, ale začátek zápasu byl také mimo jeho síly. Se zpožděním dorazil také udivený Víťa, překvapen skutečností, že “už se hraje”.

Prořídlá základní sestava tedy vypadala takto: Vovka - Standa, Chob, Pasin, Manchos. Absence střídajících hráčů nás nemohla zaskočit, odehráli jsme tak loni podstatnou část zápasů ve dvojce. Náš herní projev byl však zpočátku veden především snahou o udržitelné tempo. Teprve postupně - s příchodem dalších borců během prvního poločasu - jsme začali přebírat kontrolu a dostávat se do šancí. Branka však dlouho zůstávala zakletá.

Do vedení nás nakonec dostal Pasin poměrně symptomatickým způsobem: přímý kop napálil do brankáře, dorážku rovněž, ale třetí pokus už nasměroval do sítě. Vzápětí měl na kopačce další gól, ale v samostatném úniku selhal. Druhého gólu se tak dočkal až po přestávce, kdy znovu uplatnil pravidlo “třikrát a gól”: nájezd z levé strany zakončil do brankáře, do tyče a finálně do branky.

Řečkovice nehrály špatně, ale k ohrožení branky se téměř nedostávaly; nám se naopak začalo dařit. Třetí branku přidal himálajský sněžný muž Manchos, čtvrtou - poté, co zachytil rozehrávku soupeře a pohotově umístil míč do branky - Víťa. Pak se Vovkovi podařilo z branky vyrazit do rychlého protiútoku a přihrát Pasinovi, který sice znovu trefil brankáře, ale dorážku zvládl Víťa a připsal si též druhý gól.

Možná až příliš krutý poločas pro Řečkovice zakončil střelou k tyči Standa, který upravil na konečných 6:0. To už byli na hřišti přítomni všichni uvedení včetně Piterse, který se chystal na druhý zápas. Vzhledem k výsledkům ostatních bylo v sychravém odpoledni jasné, že půjde o hodně.

XXX - Ethanol 3 : 2 (3 : 2)

V cestě za podzimním vedením tabulky stál dobře známý soupeř ze druhé třídy. Ethanol měl sice jediného hráče na střídání, věděli jsme však, že i v tomto počtu nás dokáže slušně potrápit. Pod umělým osvětlením a za rychle klesající teploty jsme ovšem odehráli jeden z nejlepších zápasů podzimu.

Dvakrát dokázal Ethanol stáhnout náš náskok a i potřetí měl k vyrovnání několik dobrých příležitostí. Začali jsme slušně a záhy se ujali vedení, když Manchos zužitkoval Víťovu přihrávku. Pak ovšem Táborák neuhlídal útočníka na hrušce, který se otočil a střelou mezi nohama obránce propálil Piterse.

Vedení zpět na naši stranu strhla kombinace tria Víťa - Standa - Vovka, kdy míč po uvedené trase putoval až do poloodkryté branky. Vysoký soupeřův obránce si však na půlce píchl míč kolem Pasina a z plného běhu propálil Piterse mezi nohama. O našem poločasovém vedení tak rozhodla až Standova táhlá střela z osmi metrů, kterou brankář stihl pouze lehce tečovat - 3:2.

Pokračovat ve střeleckých dostizích i po přestávce tak nebylo v našem zájmu. Ethanol však vysunul napadání naší rozehrávky až téměř k vápnu a nutil nás rychle se míče zbavovat. Důraz a individuální dovednosti jeho borců, kteří navzdory ubývajícím silám pokračovali ve vysokém tempu, držely v permanenci obranu i brankáře a nedovolovaly nám převzít nad vývojem definitivně kontrolu.

Tempo hry se zvýšilo na hranici našich možností. Několikrát se nám podařilo zastavit hru soupeře pouze faulem, které rozhodčí pískal poměrně úzkostlivě (zejména žlutá karta pro Víťu, který pouze "nedobrzdil", nebo Chobův ne-faul byly diskutabilní). Rezultátem bylo - kromě hrozby šestého faulu - několik nebezpečných přímých kopů. Piters však dělové rány kolem zdi dokázal zlikvidovat. Dvě minuty před koncem Ethanol odvolal brankáře. Ani hra v pěti však změnu skóre nepřinesla.

XXX tedy zvítězil a po podzimu je první v tabulce! "Fakt jako dobrej futsal," přišla po závěrečném hvizdu pochvala i od rozhodčího. Snad nám do jara vydrží herní pohoda a zdraví. Prozatím - věrni duchu Vánoc - radujme se, veselme se :)