Úvod » Zápasové reporty

Příliš ostré langoše: XXX – Raz Náraz 4 : 4 (2 : 2)

publikováno 25.05.2017 (aktualizováno 29.05.2017)

Langoše jsou původně maďarské smažené placky z kynutého těsta. Slovo „langoš“ je odvozeno od maďarského „láng“, což znamená plamen. Lze odvodit, že langoš příliš pálivý a ostrý může poškozovat měkké tkáně a další struktury jakéhokoli organismu – jako je například obrana týmu XXX.

Několik měsíců uplynulo od doby, kdy XXX na poslední chvíli uprchl z hrozby ztráty bodů při podzimním zápase s týmž soupeřem. Ani tenkrát se nám nepodařilo úplně zastavit hlavního kanonýra; proti jeho výkonu z nedělního zápasu to však byla pořád jen předehra milosrdného charakteru. Co přinesla tato neděle, s tím se každý den nepotkáte.

Strávit pálivou maďarskou specialitu se pokusila tato sestava: Piters – Chob, Sob, Pasin, Vovka, Manchos, Luďa, Táborák. Poprvé po dlouhé době se tak v sestavě ocitl Luděk, jehož koleno bylo před začátkem zápasu Pasinem bedlivě prohlédnuto a zhodnoceno. Diagnóza „dneska to ještě přežiješ“ byla jistě povzbuzením k výbornému výkonu ;)

O tom, že další díl tradičního derby nebude selanka, dal vědět už první průnik Petra Lesenského naší obranou, který zastavil na poslední chvíli Manchos faulem a zaslouženou žlutou kartou. Další faul o chvíli později se obešel sice bez karty, zato však nabídl poměrně slušnou příležitost. Langoš tvrdou ránou okolo zdi nejdřív zaměstnal Piterse a odražený míč už nekompromisně nasměroval do sítě – 0:1. Další nájezdy na naši branku připomínaly sedm ran egyptských, naštěstí Piters prokázal nejen výborný postřeh, ale též předvídavost a spoustě jistých šancí dokázal zabránit.

Zvedali jsme se ztěžka, ale stačilo to nakonec do poločasu na obrat. Obě branky prvního poločasu si připsal Pasin. Poprvé nasměroval do sítě míč odražený od tyčky, podruhé od Kima – v obou případech pálil napoprvé Manchos. V poslední akci poločasu se však nepodařilo Pasinovi uhlídat Langoše a ten z klasické otočky na hranici vápna srovnal stav na 2:2.

Teror oranžového kanonýra pokračoval hned po přestávce, kdy se opět obtočil kolem Pasina a téměř identickou akcí poslal Raz Náraz do vedení. Naše snaha alespoň vyrovnat dlouho vycházela vniveč. Zhruba deset minut před koncem si však oranžoví vybrali slabší chvilku a my jí dokázali využít hned dvěma brankami. Nejde-li to kombinačně, zkus bodlo – řekl si Táborák a zpoza vápna propálil všechno, co mu stálo v cestě včetně přebíhajících spoluhráčů – 3:3. O minutu později vyrazil po levém křídle Chobot a křížnou střelou propálil Kima – 4:3.

Langoše však dnes byly obzvláště vypečené. Navzdory snaze o zdvojování a jištěné krytí nejlepšího střelce došlo dvě minuty před koncem k tomu, co jsme nemohli připustit – totiž že u Petra Lesenského zůstal pouze jeden obránce. Otočka a přesná střela do šibenice už byla – řečeno šachovou terminologií – „věcí techniky“ a stanovila konečný výsledek zápasu.

Remíza nebyla zrovna plánovaným výsledkem; je však třeba říci, že Nárazové si ji především za Langošovo galapředstavení zasloužili. Nemít v brance Piterse, mohlo to dopadnout i hůř. Pro nás je zápas především poznatkem, že při hře do zatažené obrany máme stále na čem pracovat.