Úvod » Zápasové reporty

Konečně body!

publikováno 10.11.2017

Na konci tabulky se nikdo necítí dobře. Přestože XXX i po sérii čtyř porážek stále nespadl na úplné dno, proti silným týmům už nutně potřeboval bodovat. A co málokdo čekal, to se podařilo!

Přitom začátek nedělního dopoledne nesliboval nic příjemného. Piters se těsně před začátkem omluvil vzhledem k rodinné situaci, takže do branky musel na poslední chvíli Vovka. Jeho post v obraně původně zaujal Víťa, v průběhu prvního zápasu se však vrátil na hrot a vzadu kromě Choba s Lukem alternoval Táborák. Dopředu pak tlačila míč tradiční sestava Honza, Manchos, Pasin a právě Víťa.

XXX – M2 Shoes 3 : 7 (1 : 4)

Lekce z produktivity. Na šance bychom snad byli i vyrovnaným soupeřem, se zakončením si však borci v zeleném věděli rady velmi dobře. Po úvodní nechytatelné pumelici jim navíc pomohl Vovka, kterému rozehrávka z první nevyšla a nahrál nejblíže stojícímu soupeři, který bez problémů zakončil. Teprve po třetím gólu v naší síti jsme se trochu zvedli a Pasin alespoň snížil, ještě do přestávky však soupeř opět odskočil.

Po změně stran se Vovka pokusil vytáhnout na půlku soupeře a založit pětičlennou kombinaci, nerozuměl si však s ostatními a výsledkem byl pátý gól do prázdné branky. Na 2:5 snížil k tyči Honza, potom však míč obloučkem přeplachtil Lukeho hlavu a dopadl přesně na nohu útočníka, který z voleje práskl merunu nechytatelně k zadní tyči. Zkusili jsme ještě zakombinovat v pěti a vyšlo z toho několik zajímavých šancí, ani z těch nejvyloženějších jsme však nedokázali dlouho nic dostat. Naopak sedmý gól na sebe nenechal dlouho čekat, jak padl, to už ani nevím. Aspoň trochu sebevědomí nám dodal závěrečný zásah Chobota, který však výsledkově už nic neřešil.

XXX – San Marino B 4 : 3 (2 : 1)

Druhý zápas s velmi silným, ale vcelku oblíbeným soupeřem skýtal papírově snad ještě méně šancí na úspěch než ten první. San Marino od začátku tlačilo na pilu a celoplošnou kombinací dávalo zabrat celé sestavě XXX. Brzy se také dostalo do vedení – odražený míč po zákroku obrany napálil jeden z útočníků kolem Manchi přesně k tyči, Vovka nic neviděl – 0:1. Další akce jsme odvraceli někdy silou, někdy spíše se štěstím, ale postupně se začal otevírat prostor k zajímavým brejkům. Jeden z nich skončil faulem, Pasin si postavil balón zhruba na osmi metrech, obstřelil zeď a brankář jeho pumelici jenom srazil nohou do sítě – 1:1. Po dalším zastavení útoku si Vovka předhodil míč a rozehrál na Choba, který z první výborně uvolnil Pasina do samostatného nájezdu, zakončeného k bližší tyči – 2:1.

Pozitivní výsledek prvního poločasu nás ještě povzbudil a druhou půli jsme odehráli na hraně maximální obětavosti. Na druhé straně naopak stoupala nervozita, kterou umocnil náš třetí gól – Pasin dalekonosnou střelou protáhl brankáře, který vyrazil míč na břevno a dobíhající Chobot jej blíže neurčenou částí těla dostal do sítě! Za chvíli se bohužel Víťa nezbavil míče při napadání dvěma hráči a průnik po křídle zakončil jeden z nich bodlem, které od bližší tyče putovalo do Vovkovy nohy a do sítě – 3:2. San Marino začalo deset minut před koncem kombinovat v pěti a přikovalo nás na vlastní půlku. Štěstí však stálo při nás: po několika pokusech o zakončení se míč na půlicí čáře odrazil k Pasinovi, který zachoval chladnou hlavu a okolo vyběhnutého brankáře dokončil hattrick – 4:2. San Marino však dále předvádělo, že v pěti umí; další kombinace uvolnila útočníka lehce z úhlu, který však přizvedl míč nad Vovkovo rameno a snížil na 4:3. Tlak soupeře pokračoval; Táborákem tečovaná rána skončila na břevně, v dalších nadějných pozicích soupeře zradilo ukvapené zakončení či prostě smůla. Konečně se trochu rozchytal Vovka a pár zakončení zblízka odvrátil na roh. A když už bylo nejhůře, soupeř netrefil prázdnou zívající branku.

Máme tedy zatraceně šťastné, ale těžce vydřené a rozhodně zasloužené tři body. Snad nás to trochu povzbudí před dohrávaným dvojkolem, kde přicházejí na řadu soupeři o něco slabší. Ale jak můžeme vidět, v této skupině poráží každý každého a zvláště slabší týmy nám příliš nejdou. Snad to dokážeme zlomit.