Úvod » Zápasové reporty

Bez střídání bereme tři body!

publikováno 13.05.2018 (aktualizováno 15.05.2018)

Ani jeden střídající hráč se nenašel na lavičce XXX. Zranění, rodinné povinnosti a další překážky zabránily většině kádru utkat se v nedělním vedru s týmy ze středu tabulky. Přesto jsme po výborném taktickém výkonu dosáhli v prvním zápase na vítězství, ač s výkopem nebylo zdaleka jasné, zda vůbec budeme mít čtyři hráče do pole.

Není nad to, dát si pěkně místo rozcvičky časovkářské kritérium po Brně. Netradiční rozehřátí podstoupil Krojc, jenž na svém zeleném šípu nejprve vyrazil směr Srbská. Po zjištění, že tam hrají jiné týmy vyrazil stále s nadějí na včasný příchod do Jundrova. Spletl si však hřiště a místo na Hrochu se objevil na Veslařské u hřiště na velký fotbal.

Na Hrochu se zatím schylovalo k nevšednímu zahájení. Trojice osamělých mohykánů Luke, Pasin a Manchos s Vovkou v brance vyjednala s rozhodčími i laskavým soupeřem pozdržení začátku, stále však nebylo kde brát čtvrtého. "Borci, díky moc, my stejně nemáme koho na střídání, takže to s náma budete mít jednoduchý..."

Až zhruba deset minut po plánovaném startu se do brány areálu vřítil silniční bicykl s Krojcem v časovkářském posedu, dupajícím do pedálů na nejtěžší převod jak buchar do kovadliny. To jsme ještě netušili, že náš odpor nebude vůbec platonický - jak zněl náš argument k soupeři - a že Antabus za dobrotu nezíská ani bod. Děkujeme ovšem, bylo to velmi fair.

XXX - Antabus 3 : 2 (2 : 1)

Naše snaha začít opatrně, odzadu, nepouštět se do větších akcí a hlavně nedostat gól vzala za své hned v zárodku. Tedy ne že by nás to mrzelo. Antabus využil našeho vyklizení útočné poloviny hřiště a začal rozvíjet celoplošné kombinace s dlouhými přihrávkami, do první z nich však vystartoval Krojc a samostatný nájezd zakončil gólem - 1:0! Za chvíli se totéž povedlo Lukemu, který potáhl míč po pravé straně a kolem bližší tyče zvýšil na 2:0! A za pár minut Manchos z pravé strany vyslal míč po trajektorii břevno - zadní tyč - ven...

Otřesený soupeř odvolal brankáře a začal už v prvním poločase hrát power play. Nedařilo se mu však na delší dobu rozvinout kombinaci a střely ze střední vzdálenosti zatím nevedly k úspěchu. Vovka si několikrát vyzkoušel po zisku míče výkop přes celé hřiště na prázdnou branku, tu však netrefil.

Postupně jsme začali vyrovnávat i hru a začínali zlehka kombinovat, seč nám síly stačily. Těsně před poločasem však ztráta míče vyústila v samostatný nájezd na Vovku, ten sice přiměl útočníka k dlouhé kličce do úhlu, ale následně mohl jen přihlížet, jak mu přesná střela nad ramenem proniká do sítě.

Druhý poločas tak ještě mohl nabídnout velké drama. O uklidnění se však postaral velmi brzy Pasin, který vystihl přihrávku brankáře soupeře do strany a v poklidu dopravil ukořistěný míč do odkryté branky - 3:1. Antabus pokračoval v kombinaci v pěti, dlouho však narážel na zformovaný čtyřblok, který s velkou obětavostí přebíhal mezi jeho přihrávkami a málokdy dopustil cokoli jiného než střelu z dálky, která k úspěchu nevedla.

Až chvíli před koncem se Antabusu povedlo přetavit optickou převahu v gól, když se k odraženému míči na penaltě prodral jejich útočník a nekompromisně napálil míč do sítě. Ještě pár nebezpečných momentů nám bylo třeba přestát, nakonec však závěrečný hvizd rozhodl o tom, že jsme získali nepravděpodobné, ale velmi zasloužené tři body.

XXX - Debakl 1 : 4 (0 : 2)

Jít po takovém zápasu hned na druhý, navíc ve výhni květnového odpoledne na Hrochu, to byl téměř nadlidský úkol. XXX se s ním však popasoval důstojně a chvíli dokonce pomýšlel na bodový zisk.

Kombinační hru Debaklu známe dobře ze vzájemných tréninků (zatím tedy asi dvou, ale věříme, že počet bude utěšeně narůstat). Náš defenzivní čtyřblok se ze začátku jevil jako vhodná strategie, jak na menším jundrovském hřišti jeho kombinace zastavit. Na nějaké napadání či vyrážení do protiútoků již mnoho sil nezbývalo, ale dlouho jsme drželi bezbrankový stav.

Pak bohužel Vovkův pomalý výhoz na Manchu přečetl Zdeněk Meitner a založil rychlý výpad po pravé straně, zakončený přihrávkou na zadní tyč. Ta prošla mezi dvěma obránci a našla přesně adresáta, který zblízka otevřel skóre. Za chvíli se Debaklu povedla přihrávka na zabíhajícího borce na levém křídle, který vrátil "na hrušku" a tam střelec z první kolem obránce poslal míč k tyči - 0:2.

Do druhé půle jsme šli s tím, že není co ztratit a když se nám podaří dát nějaký gól, může to být ještě zajímavé. Povedlo se nečekaně brzy: Pasin našel před brankou Krojce, který zúročil střeleckou formu a prostrčil míč přesně pod padajícím brankářem. Naši snahu o vyrovnání však zkomplikoval Lukáš Másilko, který levačkou z úhlu vypálil přesně k zadní tyči - 1:3.

Ještě jsme nerezignovali, brankář se vysunul na půlku soupeře a zkusili jsme power play. Na nějakou dobu jsme tak přikovali soupeře k vlastnímu vápnu a vypracovali si i několik zajímavých pozic, v té nejvyloženější však Krojc s Pasinem nedošli konsensu v tom, kdo bude zakončovat a ke vstřelení gólu nedošlo. Tečku za naší snahou udělal gól na 1:4 po naší nepřesné rozehrávce do prázdné branky.

Máme tři body, což na poměry považuji za výborný výsledek a děkuji všem zúčastněným za heroický výkon. Pohled na tabulku trochu kalí skutečnost, že bodovali i soupeři kolem nás; nacházíme se však nyní mezi zhruba sedmi týmy ohroženými sestupem, vůči nimž máme jeden až dva zápasy k dobru. Příští týden hrajeme se dvěma z nich, tak prosím o co nejvyšší účast!