Úvod » Zápasové reporty

Silní soupeři = dobrý výkon

publikováno 02.06.2018

Když to nejde proti slabým soupeřům, musíme aspoň občas porážet ty silné. Pozice XXX nebyla po posledním hubeném dvojzápase, ze kterého vytěžil pouze bod, nijak komfortní. Předposlední místo, ztráta na týmy před námi nemalá a v nejbližším kalendáři dva týmy, u nichž se moc s body počítat nedalo. Přesto se zadařilo a cenný skalp mořských plodů může být v konečném účtování velmi důležitý.

Do boje s týmy z popředí tabulky vyběhla tato sestava: Piters – Luke, Pasin, Krojc, Honza, Manchos, Táborák, Luděk. Na střídačce vše sledoval Vovka s ortézou na noze. Novou pozici obránce si vyzkoušel Krojc a podal velmi slušný výkon. Luděk dorazil avizovaně až v průběhu prvního poločasu, Táborák přišel o poločas poslední, neb musel odvézti studentstvo na konferenci do Luhačovic.

XXX – Wodowa B 2 : 3 (1 : 2)

Vždy nepříjemný a kvalitní soupeř se tentokrát mohl opřít už i o hráče z A-týmu, jimž skončil okresní přebor. První výstřel však patřil nám: Krojc z netradiční pozice obránce předvedl kvalitní narážečku s Manchou, pronikl středem pole k brance a poslal nás do vedení. Ještě do poločasu se však Wodowě podařilo dvakrát využít našich nepřesností v rozehrávce a otočit vývoj zápasu.

Ve druhé půlce XXX vystupňoval svůj nápor a několikrát se dostal do zajímavých pozic. Štěstí však nestálo při nás; Manchos ve vápně z otočky trefil pouze spojnici břevna a tyče. Nepřímý kop nařízený za přihrávku brankáři rozehrál Honza na Krojce ukrytého u zadní tyče, ten však míč netrefil a ještě utržil přišlápnutí kotníku, které za postranní čarou ztěžka rozběhával.

Sedm minut jsme tedy sáhli k odvolání brankáře a hře v pěti. Pasin natáhl oranžový rozlišovák a v „brance“ se celkem dynamicky střídal s Pitersem, který se vždy při ztrátě míče vracel do hřiště. Optickou převahu se nám však nedařilo proměnit v šance. Při jedné ze ztrát Pasin neměl šanci odejít na střídačku a byl prostřelen zblízka – 1:3. Teprve potom naše kombinace v pěti zafungovala a Manchos zblízka snížil na 2:3. To však byla poslední akce zápasu.

XXX – Frutti di Mare 6 : 4 (2 : 3)

Při popisu tohoto zápasu se autor až do stavu 1:1 dovolává paměti dalších účastníků, neb sám nebyl očitým svědkem. Věnoval se totiž hledání zakopnutého míče v přilehlé zástavbě.

Také v tomto zápase jsme se ujali vedení. Pasin se nenechal rozhodit neodpískaným faulem na svoji osobu, znovu vybojoval míč a bodlem z deseti metrů propálil brankáře – 1:0. Vedení se nás však dlouho nedrželo, soupeř brzy vyrovnal. Během hledání míče byl též spáchán kriminální faul ve vápně soupeře na Táboráka/Manchu (informace se různí), který rozhodčí neodpískali a stali se tak terčem stížností hráčů XXX.

V následujícím průběhu se zdálo, že Frutti di Mare bude střílet branky jako první a XXX dorovnávat. Po závaru v našem vápně se Luďkovi nepodařilo vyvézt míč, ten těsně za vápnem ukořistil soupeřův útočník, přihrál druhému do jasné pozice a střela k tyči znamenala vedení Frutti di Mare.

Za vyrovnávací gól by se jistě nestyděl Karim Benzema. Honza se vysunul k obránci s míčem u postranní čáry, do jeho přihrávky vložil nohu a míč se od jeho holeně odrazil tak, že kolem nekoncentrovaného brankáře proplul do sítě – 2:2. Těsně před poločasem však tvrdá střela z přímého kopu zaskočila Piterse, jemuž zřejmě stínil ve výhledu statný útočník FDM, a pronikla do sítě – 2:3.

Po přestávce srovnal stav Pasin tvrdou ránou z pravé strany, která prošla brankáři mezi nohama. Za kratší konec jsme však tahali poté, co Krojc s Luďkem nakopli míč na Manchu a vydali se optimisticky dopředu. Manchos však v tvrdém souboji neměl moc šancí a v okamžiku, kdy kolem něj oba hráči probíhali, už ztrácel míč ve prospěch soupeřova hráče, který rozjel protiútok tří proti jednomu zakončený přesným zakončením – 3:4.

Naštěstí se nám dařilo stále dorovnávat skóre. Tentokrát se o to postaral Honza, který na vlastní půlce tvrdým, leč zcela čistým zákrokem získal míč a vyrazil dopředu. Po krátké narážečce s Krojcem se dostal k zakončení a to k tyči zvládl bez problémů – 4:4. Za pár minut jsme zahrávali přímý kop z pravé strany. Honza si postavil míč a – zřejmě s nějakou tečí – trefil přesně k zadní tyči! XXX se po dlouhé době opět ujal vedení!

Frutti di Mare odvolali brankáře a začali hrát v pěti. Několikrát se dostali k zakončení ze střední vzdálenosti, ale Piters byl vždy připraven. Po oddechovém čase jsme reagovali vysunutím napadání rozehrávky, aby jejich přechod na naši půlku nebyl tak jednoduchý. A vyplatilo se: Krojc u postranní čáry vybojoval míč a vytvořil situaci tří na jednoho, kterou zakončil Pasin do prázdné branky na konečných 6:4.

V tabulce máme již 24 bodů, naše skupina je však velmi atypická. Zatímco v ostatních druhých třídách mají týmy na posledních čtyřech místech obvykle mezi 9 a 15 body, u nás nic takového neexistuje! Každý může prohrát i vyhrát s každým a bojuje se až do posledního kola. Navíc povstávají filiálky z okresních přeborů a vyšších soutěží, po jejichž ukončení je možné kádry jejich béček doplnit lepšími playery. To se týká především R.I.P. B, které v posledních kolech zahájilo mohutný šturm za záchranou. Navíc máme oproti většině týmů jeden (a oproti Starobrnu dokonce dva) zápas k dobru. Příští kolo 10. 6. bude zřejmě rozhodující.