Úvod » Zápasové reporty

Šest statečných vydřelo bod

publikováno 21.09.2018

Jeden hráč na střídání není mnoho. Přesvědčili jsme se o tom v neděli, kdy různé důvody bránily v účasti na dalších zápasech převážné části týmu. Přesto jsme nerezignovali a po heroickém výkonu ve druhém zápase vybojovali zasloužený bod.

O ten se postarala následující improvizovaná sestava: Mira – Vovka, Chob, Sob, Martin D., Tom C. Poprvé do zápasů zasáhl islandský bohatýr Tom, který dosud čerpal inspiraci na věhlasných fotbalových akademiích sopečného ostrova.

XXX – Bystrc 3 : 8 (1 : 4)

Bystrc se tentokrát dostavila ve velmi silné sestavě, o čemž svědčil i její první zápas – proti silnému Deportivu vyválčila remízu 4:4 a několikrát měla na kopačkách i rozhodující gól. V našem případě rozhodl o vývoji zápasu hned první dalekonosný pokus a vzápětí zakončení do prázdné. Další dva góly do poločasu daly Bystrci definitivní jistotu. O zmírnění náskoku se postaral těsně před přestávkou Martin po Vovkově kolmici, to však bylo spíš kosmetické upřesnění.

Po změně stran pokračoval koncert hráčů v růžových dresech, na jejichž výpady už borci XXX nereagovali částečně i s vědomím druhého zápasu, který je ještě čekal. Aspoň o zmírnění výsledku se v závěru postarali Martin a svým premiérovým gólem Tom.

XXX – Starobrno 3 : 3 (1 : 1)

Starobrno je považováno za soupeře, proti kterému hrát dokážeme a byla tudíž škoda, že jsme mohli proti jeho osmi hráčům do pole postavit pouze pět unavených mohykánů. Přesto se zápas odvíjel ze začátku podle našich not – napadání až od půlky nám pomáhalo částečně šetřit síly a zahustit prostor, několik protiútoků vypadalo nadějně. A jeden se dokonce ujal, když Martin zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Choba a ten zamířil přesně k zadní tyči.

Nervozita Starobrna v té chvíli dostoupila vrcholu a nám naopak vzrostlo sebevědomí. To však bohužel nepřináší extra porci fyzických sil, což se projevilo těsně před přestávkou vyrovnáním na 1:1. Povzbuzený soupeř začal po změně stran náporem a dočkal se vedení, když tečovaná střela zaplula kolem Miry přesně k tyči. A za pár minut už to bylo 1:3, když se před naši branku snesl dlouhý míč a útočník dostal dost času si jej zpracovat a našeho brankáře obhodit.

Ze dna, na němž jsme se v té chvíli ocitli, se však stále bylo možné odrazit. Na kontaktní gól Choba na 2:3 si už bohužel nevzpomínám, těch několik šancí, kterými jsme mohli poté vyrovnat, si však bohužel vybavuji velmi přesně. Pozitivní však bylo, že jsme se do nich vůbec dokázali dostat, což vzhledem k počtu a míře únavy materiálu bylo možné jen díky enormnímu vypětí a vůli. Neujalo se však ani Martinovo zakončení zblízka, které gólman – chytající po předchozím zákroku se zraněným tříslem – bravurně vyrazil.

Dvě minuty před koncem jsme tedy vzali time a rozhodli se hrát v pěti v poli. Chobot s Vovkou se nahrávkami dostali až na dostřel, poté Chob vzal vše na sebe a bodlem vyslal střelu, která k údivu všech skončila v síti! Výbuch radosti hráčů v bílém ještě umocnil rozhodčí, který vzápětí odpískal konec zápasu. XXX tak vydřel šťastný, ale navýsost zasloužený bod.

Chobovi gratulace k hattricku! Celému týmu pak především k tomu, že to ani za nepříznivého stavu nezabalil a i přes enormní fyzickou zátěž ze sebe dokázal vyždímat zbytky sil a vyvinout tlak, který vedl k vyrovnání. Bod nemusí vypadat jako velká kořist, ale zároveň jsme dva vzali Starobrnu, což je tým, který potřebujeme držet na distanc. Takže z mého pohledu to může být jeden z důležitých výsledků podzimu.