Úvod » Zápasové reporty

Generation next. I Deportivo se dá porazit.

publikováno 14.10.2021 (aktualizováno 01.11.2021)

Už mě nebavilo číst o pozitivní porážce 0:3, tak jsem se rozhodl raději popsat aktuální zápasy. Na úspěšný víkend to při skládání sestavy úplně nevypadalo, ale nakonec z toho jsou dvě výhry.

Scházeli jsme se trochu jako švábi na pivo, takže ještě pět minut před výkopem to vypadalo, že se vrací staré časy XXX, který hrával někdy i bez hráčů na střídání. Nakonec se ale vyprofilovala velmi kvalitní sestava: Vovka - Ivin, David R., Chob, Pepa, Dan R., Suku, Smažka (přišel ve druhém poločase prvního zápasu).

XXX - Agora 3 : 1 (2 : 1)

Soupeře z popředí tabulky jsme se nebáli a od začátku ho aktivním presingem na menším hřišti v Jundrově zatlačili do defenzívy. Naše střelba se postupně od "dva metry vedle" přes "metr vedle" a "tyčka" konečně dopracovala až ke gólu, který svým asi pátým pokusem trefil Pepa. Potom ale bohužel nedůslednost v obraně po ztrátě míče způsobila, že hráč Agory měl před Vovkou ještě možnost nahrát úplně volnému spoluhráči na zadní tyči, který těsně před poločasem vyrovnal. Ještě do přestávky ale Chob po nájezdu z levé strany strhl vedení zpět na naši stranu utěšenou ránou pod břevno.

Agora se ve druhém poločase snažila o vyrovnání, kromě několika střel ze střední vzdálenosti ale neměla vyloženější šanci. V závěru se soupeř pokusil o power play, podařilo se nám však vypíchnout míč a Ivin si zakončení do prázdné branky ještě vylepšil dvojitou kličkou na vracejícího se obránce ("do prázdné přímo nedávám, to je nuda").

XXX - Deportivo 3 : 2 (1 : 2)

I proti tradičně silnému soupeři jsme hráli od začátku aktivně, tvrdá fyzická hra soupeře (kterou rozhodčí pouštěl) však vedla k několika nebezpečným ztrátám ve středu pole a stála i za dvěma slepenými góly v naší síti. Při prvním gólu měl útočník soupeře čas rozhýbat bránícího Choba a vystřelit tvrdě mezi jeho nohama, takže Vovka v brance neviděl nic. Hned po minutě další ztráta vedla k nájezdu tří na jediného obránce, zakončenému tvrdou ránou pod břevno nad brankářovým ramenem. Naštěstí ještě do přestávky Ivin poslední střelou poločasu snížil na kontaktních 1:2.

Po přestávce pokračoval otevřený futsal na obou stranách a troufám si tvrdit, že ze strany XXX to byl jeden z nejlepších poločasů za poslední dobu. Brankář soupeře vytáhl několik kvalitních zákroků, nakonec ho ale Suk zblízka prostřelil. Ivin pak druhým gólem strhl vedení na naši stranu. Deportivo si opět schovalo několik šancí do krátkého časového úseku kolem 30. minuty, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Závěrečné minuty se odehrávaly spíš na polovině soupeře, metoda "narvi to z rohu přímo do prvního obránce" slavila úspěch a XXX další tři body.