Úvod » Zápasové reporty

Zahájení jara s novou posilou a bez bodu. XXX – Gooners 2 : 4 (0 : 0)

publikováno 06.04.2022

Odvetou remízového zápasu s Gooners začala v neděli jarní část sezóny. Soupeř se tentokrát ukázal být silnější a po přestřelce ve druhém poločase vyhrál.

Sestava: Vovka – Luke, David R, Rosťa, Tomík – Pepa, Vašek, Táborák, Suku. Poprvé se v dresu XXX představil Rosťa, kterého přivedl Pepa po zimní sezóně z Kotvrdovic.

První poločas se nesl spíš v duchu opatrného rozehrávání. Bylo vidět, že během zimní přestávky někteří hráči balón moc často neviděli a zejména souhra vázla v různém měřítku na obou stranách. Opticky jsme měli chvílemi i převahu, ale nezvládli proměnit ani nájezd dvou hráčů na brankáře (tuším, že David dostal přihrávku za paty a nedokázal už vystřelit).

Po přestávce začaly padat góly v nebývalé intenzitě. Gooners se trefili jako první; po ztrátě míče ve středu pole vypluli dva jejich útočníci každý u jedné tyčky, následovala nahrávka přes celé vápno a zakončení z první. Vyrovnání přišlo po dlouhém křížném pasu na Rosťu, který prostřelil gólmana a připsal si první gól za XXX. Následoval trochu nešťastný gól, při kterém dalekonosná rána prošla pod Táborákem i útočníkem soupeře k tyči.

Ještě jednou jsme zvládli vyrovnat, když Suku dotlačil přihrávku z pravé strany do sítě. Za pár minut se ale útočník soupeře obtočil kolem obránce na hranici vápna, trefil tyč a odražený míč jeho kolega z první vrátil do branky. Ještě jsme se nestihli zkoncentrovat a další ztráta míče vedla k tvrdé ráně z pravé strany nad Vovkovo rameno – 2:4.

Vzali jsme time a zkusili ještě zatlačit soupeře hrou v pěti v poli. Chvílemi se to i dařilo, ale v nejlepší šanci Vašek poslal projektil vedle bližší tyče. Jarní část tak zahajujeme porážkou od silného soupeře, který se díky tomu posunul na druhé místo v tabulce.