Úvod » Zápasové reporty

Tyčky, šavle a jediný bod

publikováno 11.04.2022

Rozsáhlá marodka, kolize se zápasy velkého fotbalu či běhy a sobotní večírek ovlivnily sestavu XXX, kterému zbyli ve druhém zápase jen čtyři plně zdraví hráči do pole.

Sestava: Vovka – David R, Tomáš C, Rosťa, Táborák – Vašek, Pepa, Dan R, Suku nevypadala na papíře špatně. Pepa s Rosťou ovšem přišli pouze na první a část druhého poločasu, pak je čekala cesta do Kotvrdovic na zápas velkého fotbalu. Táborák přišel spíš jako divák, i se zraněným lýtkem se ale zapojil do druhého zápasu a svůj post čističe před bránou odehrál v rámci možností dobře. Dan v průběhu druhého zápasu „trefil tyčku“, což ho též vyřadilo z dalšího působení.

XXX – All in 1 : 1 (0 : 0)

Zápas ve vysokém tempu jako by navázal na podzimní remízový duel. Oba týmy se pokoušely o celoplošné napadání, což vyústilo v hektický a náročný první poločas se spoustou nepřesností. All in měli největší šanci po ztrátě míče na půlce, kdy ránu pod břevno vytáhl Vovka; na druhé straně se urodilo několik solidních přečíslení, ale i gólman soupeře předváděl velmi kvalitní zákroky.

Po změně stran se All in podařilo prokombinovat až k brance, přihrát si a zakončit do prázdné – 0:1. Vzali jsme time a začali spřádat plány na hru v pěti, ale nakonec toho nebylo potřeba. Rozehrávka rohu z levé strany, David našel před brankou Vaška, ten se obtočil kolem obránce a bylo vyrovnáno! Úspěch nás povzbudil a posledních pět minut jsme soupeře tlačili, ale žádná z dalších šancí gólem neskončila, přestože hlavně závary ve vápně po centrech ze stran po tom přímo volaly.

V závěru se ovšem ve stoprocentní šanci ocitli All in. "K tomu zakončení se nebudu vyjadřovat," pronesl později útočník soupeře, který se po naší nepřesné rozehrávce na půlce ocitl s dalšími dvěma spoluhráči v nájezdu proti jedinému obránci. Sám však byl situací nakolik překvapen, že místo kombinačního doťukání až do sítě zvolil ránu jako z děla, kterou Vovka vyrazil na aut. Vzápětí rozhodčí odpískal konec a remíza byla opět na světě.

XXX – West Žab B 0 : 4 (0 : 3)

Tyčky ve všech smyslech toho slova vystihují výkon XXX ve druhém zápase. Poprvé trefil tyčku Rosťa dalekonosným pokusem přes celé hřiště, který téměř překvapil i gólmana soupeře. Pak rozduněl brankovou konstrukci Suku z podstatně větší blízkosti. Třetí tyčku předvedl Dan, kterému nesedla včerejší společenská akce, takže ještě během prvního poločasu se odebral do rohu hřiště odlehčit svému zažívacímu traktu.

V prvních deseti minutách jsme ještě dokázali ohrozit branku soupeře a jen reflexivní zákrok gólmana proti Vaškově ráně pod břevno zabránil našemu vedení. Bylo ovšem vidět, že hráči A-týmu mají ve vápně soupeře nacvičené signály a dokážou se propracovat až do jasných zakončení.

Po odchodu Pepy s Rosťou a Danově zdravotní indispozici už jsme neměli sil na soustředěný odpor. První brance v naší síti předcházela rozborka ve dvou a zakončení do prázdné, při druhé si dokázali narazit u levé tyče přímo před branku, kde zakončovatel zvedl střelu nad Vovkovo rameno. Do třetice se trefili po samostatném nájezdu, když útočník soupeře pláchl Táborákovi a poslal přesnou ránu na zadní tyč.

Po přestávce soupeř poslal na hřiště slabší sestavu a hra se opticky vyrovnala, naše sestava na pokraji vyčerpání už ale efektivně neměla na jakékoli zdramatizování zápasu. Čtvrtý gól v naší síti, opět do prázdné branky po nájezdu dvou na jednoho, vývoj definitivně potvrdil. V závěru jsme zkusili hrát v pěti v poli a dostali se i k zajímavým kombinacím, ale nebylo nám dáno ani vstřelit čestný gól.